Fasadų šviestuvai – tipai ir jų naudojimas

Fasadų šviestuvai yra svarbi namo išorės apšvietimo dalis. Jie atlieka keletą svarbių funkcijų, pavyzdžiui, apšviečia įėjimą į namą, išryškina fasadą ir užtikrina saugumą bei apsaugą nuo įsilaužimo.

Pagrindinė fasado lempų funkcija – apšviesti įėjimą į namą. Jos padeda pabrėžti pastato eleganciją ir stilių bei palengvina įėjimą į namą ir išėjimą iš jo. Fasadiniai šviestuvai gali būti montuojami ant sienos arba lubų, o jų padėtis turi būti tokia, kad jie gerai apšviestų laiptus arba važiuojamąją dalį. Antroji svarbi fasado lempų užduotis – apšviesti pastato fasadą. Jie naudojami pastato architektūrinėms detalėms ir estetikai pabrėžti, taip pat takams ir sodui apšviesti.

Fasadinius šviestuvus galima montuoti ant sienų, lubų arba stulpų, atsižvelgiant į individualius poreikius ir pageidavimus. Trečia svarbi fasado lempų funkcija – užtikrinti saugumą ir apsaugą nuo įsilaužimo. Fasadų žibintuose galima įrengti judesio jutiklius, kurie įsijungia žmogui priartėjus prie namo. Tai gali padidinti saugumą aplink namą ir užkirsti kelią įsilaužimams.

Rinkdamiesi namo fasado šviestuvus, turite atsižvelgti į keletą svarbių kriterijų, pavyzdžiui, stilių ir spalvą, ilgaamžiškumą ir atsparumą atmosferos poveikiui bei montavimo būdą.

Pastato fasadui apšviesti galima naudoti įvairių tipų fasado šviestuvus. Štai keletas pavyzdžių:

 • Sieninis šviestuvas: tai nedidelis šviestuvas, tvirtinamas prie sienos ir skleidžiantis žemyn nukreiptą šviesą. Jis gali būti įrengtas maždaug 1,5-2 metrų aukštyje virš žemės ir dažnai naudojamas įėjimams į pastatus apšviesti arba dekoratyviniam fasado apšvietimui.
 • Pastatomas šviestuvas: tai ant specialaus rėmo pritvirtinta ir ant žemės stovinti lempa. Juo galima apšviesti visą pastato fasadą arba išryškinti tam tikrus architektūrinius elementus, pavyzdžiui, įėjimo duris.
 • Įleidžiamas sieninis šviestuvas: tai į sieną įmontuotas šviestuvas, skleidžiantis žemyn nukreiptą šviesą. Juo galima apšviesti įėjimus į pastatus arba dekoratyvinį fasado apšvietimą.
 • Lubinis šviestuvas – tai ant lubų kabinamas šviestuvas, skleidžiantis išsklaidytą šviesą. Juo galima apšviesti visą pastato fasadą arba išryškinti tam tikrus architektūrinius elementus.
 • Pakabinamas šviestuvas – tai šviestuvas, pakabintas ant grandinės ar virvės ir skleidžiantis išsklaidytą šviesą. Juo galima apšviesti visą pastato fasadą arba išryškinti tam tikrus architektūrinius elementus.
 • Atšvaitinis šviestuvas – tai prie specialaus laikiklio pritvirtinta lempa, skleidžianti koncentruotą šviesą. Juo galima apšviesti visą pastato fasadą arba išryškinti tam tikrus elementus.
Judesio jutiklis ir jo taikymas

Judesio jutiklio lempa – tai sprendimas, leidžiantis automatiškai įjungti ir išjungti šviesą priklausomai nuo to, ar kambaryje, ar lauke yra žmonių. Taip išvengiama nereikalingo energijos suvartojimo apšviečiant patalpas ar zonas, kuriose niekas nesilanko. Naudodami lempą su judesio jutikliu galite gerokai sumažinti sąskaitas už elektrą ir prisidėti prie aplinkos apsaugos, nes sumažėja išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. Toks šviestuvas ypač naudingas tose vietose, kur šviesa dažnai įjungiama ir išjungiama, pavyzdžiui, tualetuose, sandėliukuose ar koridoriuose. Judesio jutiklio lempa taip pat gali būti naudojama lauko apšvietimui, pavyzdžiui, fasado ar automobilių stovėjimo aikštelės apšvietimui. Taip išvengiama nereikalingo apšvietimo tose vietose, kur nėra žmonių ar automobilių, o tai padės sumažinti energijos suvartojimą ir išlaidas.

Verta nepamiršti, kad judesio jutiklio lempos taip pat gali užtikrinti didesnį saugumą, nes jos automatiškai įsijungia, kai netoliese aptinkamas judesys. Tai gali padidinti matomumą ir užkirsti kelią galimiems nelaimingiems atsitikimams.

Fasadų apšvietimas gali būti geras sprendimas dėl kelių priežasčių:
 • Estetika: fasado apšvietimas gali suteikti pastatui patrauklią išvaizdą, išryškinti jo architektūrą ir formas. Naktį pastatas gali būti geriau matomas ir išskirtinis.
 • Saugumas: fasado apšvietimas gali padidinti pastato saugumą, nes leidžia geriau matyti aplinką ir neleidžia nekviestiems lankytojams pasislėpti tamsiose vietose.
 • Funkcionalumas: fasadų apšvietimas gali palengvinti naudojimąsi pastatu naktį, pavyzdžiui, leisdamas žmonėms rasti įėjimą į pastatą arba naudotis šalia pastato esančiomis žaliosiomis zonomis.
    • Energijos taupymas: šiuolaikinėse fasadų apšvietimo sistemose galima įrengti automatinio įjungimo ir išjungimo sistemas, kad būtų taupoma energija. Kai kuriais atvejais fasado apšvietimas taip pat gali būti maitinamas iš saulės kolektoriaus, todėl sutaupoma dar daugiau lėšų.
    • Nekilnojamojo turto vertė: gerai apšviestas fasadas gali padidinti nekilnojamojo turto patrauklumą ir jo vertę.
    SMD LED naudojimas – kokie privalumai?

    SMD (angl. Surface Mounted Device) šviesos diodas – tai šviesos diodo tipas, kuris montuojamas ant spausdintinės plokštės naudojant paviršinio montavimo technologiją. Jie yra labai maži, o jų matmenys paprastai yra mažesni nei keli milimetrai. Jis išpopuliarėjo dėl didelio efektyvumo ir mažo energijos suvartojimo. Jos gali sunaudoti iki 80 % mažiau energijos nei tradicinės kaitrinės lemputės, todėl sumažėja sąskaitos už elektrą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisija.

    Dar vienas SMD šviesos diodų privalumas – ilgas jų tarnavimo laikas. Gamintojų teigimu, vidutinis tokių šviesos diodų tarnavimo laikas yra apie 50 000 valandų, o tai reiškia, kad jie gali tarnauti iki kelerių metų ir jų nereikia keisti. Palyginti su tradicinėmis kaitrinėmis lemputėmis, kurios gali tarnauti apie 1 000-2 000 valandų, SMD šviesos diodai yra daug patvaresni. Be to, šviesos diodas yra visiškai saugus sveikatai. Jis nespinduliuoja UV ar IR spinduliuotės, todėl nesukelia akių nuovargio ir nepažeidžia šviesai jautrių objektų.

    Be minėtų privalumų, SMD šviesos diodai pasižymi greitu įsižiebimo laiku ir reguliuojamu šviesos intensyvumu. Be to, jie gali būti skirtingų spalvų ir spalvų temperatūros, todėl apšvietimą galima pritaikyti prie individualių poreikių ir pageidavimų.

    Išorės apšvietimas yra daug privalumų turintis sprendimas. Visų pirma, jis užtikrina saugumą, nes leidžia geriau matyti aplinką ir išvengti galimų nelaimingų atsitikimų. Išorinis apšvietimas taip pat padeda patogiau naudotis nekilnojamuoju turtu ir padidina saugumo jausmą, nes padeda išvengti nekviestų svečių įsibrovimo.

    Šviestuvų pasirinkimas
    Pirkinių krepšelis
    Scroll to Top