Kuo skiriasi Mifare nuo įprastos bekontaktės kortelės?

Įprasta bekontaktė kortelė, palyginti su Mifare kortele, yra žemo dažnio priemonė, kuri ryšiui su skaitytuvu palaikyti naudoja 125 kHz radijo bangas. Kai kortelė priartinama prie skaitytuvo, komponentai apsikeičia radijo bangų pranešimu. Kortelės veikimo nuotolis palyginti nedidelis (ne daugiau kaip 50 cm), tačiau jo pakanka, kad skaitytuvas galėtų užfiksuoti duomenis iš kortelės, įdėtos, pvz., į piniginę, dėklą ir pan.

bekontaktė kortelė
Mifare – technologija ir taikomosios programos

Mifare naudojama autentifikavimui, identifikavimui ir informacijos saugojimui, o mes ją naudojame tokiose srityse kaip:

  • Transportas – greitas atsiskaitymas už viešojo transporto (traukinių, autobusų) bilietus.
  • Universitetų atpažinimo sistemos – atpažinimas, suteikiantis galimybę patekti į fakultetą ir valdyti inventorių.
  • Įmonės – saugumo valdymas, atskirų darbuotojų patekimas į pastato dalis ir laiko kontrolė.
  • Viešbučiai – prieiga prie kambarių, įėjimo zonų kontrolė ir inventoriaus valdymas.
Mifare standartas ir jo tipai

Mifare classic – populiariausia Mifare šeimos kortelė, pagrįsta 4 baitų operacine sistema. Ji naudojama visų rūšių bilietų pardavimo sistemose, naudotojų identifikavimo sistemose, laiko registravimo sistemose, įeigos kontrolėje ir kt.

Mifare Classic EV1 – lustas su 1K arba 4K EEPROM. Turi papildomų šifravimo funkcijų ir duomenis perduoda 106 kb/s sparta.

Mifare Desire – tai funkcionaliai patobulinta, saugi, įvairių paskirčių kortelė su bevielio ryšio sąsaja. Mikroschema yra EV1, EV2 ir Light versijų, veikia su NFC ir turi papildomų saugumo funkcijų, įskaitant trijų veiksnių autentiškumo patvirtinimą ir luste esančią atsarginių kopijų sistemą.

Mifare Plus – tai viena iš naujausių NXP rinkai pateiktų RFID kortelių technologijų. Ji turi aukščiausio lygio saugumo funkcijas, tokias kaip duomenų šifravimas ir AES autentiškumo patvirtinimas.

Mifare Ultralight – tai paprasčiausia kortelė, todėl jos natūrali paskirtis – viešojo transporto bilietų pardavimo sistemos (vienkartiniai ir daugkartiniai bilietai, savaitgalio bilietai), bilietai į specialius renginius (stadionus, parodas).

Kuo skiriasi Mifare standartas nuo įprastų bekontakčių kortelių?
  1. Dažnis
  2. Atmintis/talpa
    • Mifare – saugo turėtojo duomenis, leidžia valdyti atsargas
    • Standartinė belaidė kortelė – nėra duomenų saugojimo vietos
  3. Konfigūracija
    • Mifare – unikalus 32 bitų serijos numeris (atsitiktinis, be įrenginio kodo)
    • Standartinė belaidė kortelė – 26 bitų, sukonfigūruota su įrenginio kodu
  4. Funkcionalumas
    • Mifare – platus pritaikymo spektras: bekontakčiai mokėjimai, kelių rinkliavos, identifikavimas, inventorius, prieigos kontrolė.
    • Standartinė priartėjimo kortelė – statiniai numeriai, taikoma tik prieigos kontrolei.
RFID ir artumo kortelių skaitytuvai

Skaitytuvai – tai įrenginiai, leidžiantys nuskaityti luste esančius duomenis; rinkdamiesi tinkamą įrenginį įsitikinkite, kad jis veiks su visa jūsų sistema. Kai kurie skaitytuvai gali veikti tik su vienu dažniu, pvz., 125 kHz, tokiu atveju Mifare kortelės nebus palaikomos.

Mifare ir įprastos bekontaktės kortelės turi panašius veikimo pagrindus, tačiau išsiskiria išplėtimo galimybėmis ir atitinkamų sistemų funkcionalumu. Abi technologijos supaprastina operacijas, taupo laiką ir, svarbiausia, didina saugumą!

Įeigos kontrolės priedų pasirinkimas
Pirkinių krepšelis
Į viršų